Wykończenie wnętrz

Super fotele do pracy

Super fotele do pracy
Tu jest kłopot, bo generalnie powinniśmy czytać wszystkie instrukcje. Zwykle zaczynamy siedzieć zanim ukończymy pierwszy rok życia. Dlatego wydaje nam się, że wszystko wiemy o siedzeniu. Zresztą producenci krzeseł żadnych instrukcji, poza instrukcją montażu, zazwyczaj nie dają.

Herbata – dzieło sztuki

Herbata – dzieło sztuki
Herbata jest dziełem sztuki”. Kakuzo Okakura, japoński erudyta i esteta, autor słynnego dzieła „Księga herbaty”, wypowiedział te słowa na przełomie XIX i XX w. Dzisiaj jego pogląd dzielą miliony ludzi na całym świecie, a obserwując rodzimy rynek herbaty nie sposób nie zauważyć, że również polscy konsumenci w coraz większym stopniu doceniają zalety tego napoju.

Cień sylwetki Ross’a Lovegrove’a

Cień sylwetki Ross’a Lovegrove’a
Ross Lovegrove lider wzornictwa przemysłowego na świecie. Swoją karierę rozpoczął w latach 80, projektując dla Apple Computers i Sony. Jego prace znajdują się w najważniejszych Muzeach świata np. Museum w Londynie, Centre Pompidu w Paryżu czy Museum of Modern Art w Nowym Jorku.

Zając, wyskakuj ze sklepu!

Zając, wyskakuj ze sklepu!
Czekoladowe zające i jajeczka, ozdobnie opakowane cukierki i bazie na bombonierkach. Podczas gdy my będziemy jeść wielkanocne śniadanie, produkty te już powinny znikać ze sklepowych półek. Po świętach nikt już przecież nie kupi czekoladowego zająca. Jak więc się go pozbyć?

Słodkie kuszenie - rynek słodyczy w Polsce

Słodkie kuszenie - rynek słodyczy w Polsce
Czym można zastąpić słodycze? Specjaliści do spraw zdrowego odżywiania i twórcy najróżniejszych diet podają szereg możliwości. Jednakże ani owoce ani dietetyczne kanapki nie zdają tutaj egzaminu. W naszym zabieganym świecie po prostu trudno przeżyć dzień bez „czegoś słodkiego”

Mała czarna pożądana! - Raport Kaw

Mała czarna pożądana! - Raport Kaw
Nowoczesne kawiarnie, nieprzebrane bogactwo gatunków oraz zwykła moda sprawiają, że Polacy piją coraz więcej kawy. By zarobić na nich krocie, nie wystarczy zaoferować zwykłą „mieloną” czy popularną „rozpuszczalną”. Każda z nich musi się czymś wyróżniać. Współczesny konsument wie bowiem, czego chce. Jest coraz bardziej wyedukowany i nie kupuje już po prostu kawy, lecz poszukuje odpowiadających mu gatunków. Zdaniem specjalistów coraz więcej Polaków sięgać będzie po droższe kawy. A na tych zarobić można najwięcej!

Rynek mrożonek

W kategorii mrożonek ACNielsen monitoruje sprzedaż: pizzy, frytek i produktów na bazie ziemniaka. Produkty te w okresie sierpień’05-lipiec’06 wygenerowały łącznie sprzedaż o wartości ponad 316 milionów PLN. Najważniejszym segmentem pod względem wartości sprzedaży w tak zdefiniowanej kategorii mrożonek jest pizza.

Rynek przetworów rybnych

Rynek przetworów rybnych
Rynek przetworów rybnych tworzy kilka grup produktowych: śledzie chłodzone, ryby w puszkach oraz sałatki rybne. W okresie sierpień’05 – lipiec’06 Polacy zakupili ponad 57 tys. ton tych produktów, wydając na ten cel niemal 696 mln zł. To o 8,2% więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Największą grupą na tym rynku są ryby w puszkach, które odpowiadają za 60% obrotu wartościowego i 58% ilościowego. Grupa ta dynamicznie zwiększa wartość sprzedaży, ostatnio o 7,3% rok do roku.