Pobij tłuszcz płatkiem!

Pobij tłuszcz płatkiem!
Nie oszukuj się. Nie wystarczy nasmarować się kremem albo żelem wyszczuplającym i usadowić się wygodnie – najlepiej w pozycji horyzontalnej – przed telewizorem, święcie wierząc, że po zakończeniu kolejnego odcinku „Seksu w Wielkim Mieście” twoje uda i pośladki będą godne pozazdroszczenia.

Kosmetyki wyszczuplające pomagają w walce o smukłą sylwetkę i piękne ciało, ale to tylko dodatek do odpowiedniej diety i ruchu. Nawet najlepszy kosmetyk nie jest w stanie sam zlikwidować choćby grama tłuszczu. Organizm musi go spalić, a do tego potrzebny jest wysiłek fizyczny i stosowna dieta. Łyk zdrowia Jeśli chcesz zgubić kilka nadprogramowych kilogramów, pij soki, ale te mętne. Choć nektary z dodatkiem miąższu nie wyglądają czasem zbyt apetycznie, są jednak czterokrotnie zdrowsze niż popularne soki klarowne. Główną zaletą mętnego soku jest duża ilość witaminy C oraz dobroczynnych związków fenolowych. Te pożyteczne dla naszego organizmu substancje soki klarowne tracą podczas produkcji. Pomagają schudnąć także herbaty – np. Pu-Erh, uprawiana w Chinach od ponad 1700 lat. Swoje właściwości oraz aromat zyskuje dzięki fermentacji. Najlepsze herbaty Pu-Erh dojrzewają w zamknięciu nawet przez 60 lat. Pu-Erh oczyszcza organizm, wspomaga pracę wątroby, obniża poziom cholesterolu oraz wzmacnia organizm.

Pomaga w walce z nadwagą, przez co Amerykanie nazywają ją „pogromcą tłuszczu", bo pomaga zrzucić niechciane wałeczki w naturalny sposób. Tabletka – to moja broń I choć wiesz, że powściągliwość w jedzeniu i spora dawka ruchu odniosłyby najlepszy rezultat w wojnie na kilogramy, to i tak szukasz „cudownej pigułki”. Takiej, dzięki której bez odmawiania sobie małych radości w postaci słodyczy i wyciskania siódmych potów na siłowni udałoby się zrzucić „nadwyżki”. Najnowsze tabletki odchudzające kuszą i obiecują smukłą sylwetkę. Większość z nich można kupić bez recepty, niektóre przepisuje wyłącznie lekarz. Lightowo Każda dieta wyszczuplająca wymaga sporych poświęceń.

Ulubione eklery i ptysie z bitą śmietaną – prawdziwe bomby kaloryczne – muszą zniknąć z jadłospisu. Kiedy zaczynają śnić się nam po nocach, sięgamy wówczas po dietetyczne odpowiedniki tradycyjnych łakoci lub zastępujemy je zdrową żywnością. Produkty „light”, czyli lekkie, wspomagają odchudzanie się. Substancje wysokokaloryczne są zastąpione w nich mniej kalorycznymi zamiennikami. Wyrzutów sumienia nie spowodują niskosłodzone dżemy, słodycze i napoje w wersji light, dietetyczne tłuszcze i chrupkie pieczywo.

Każdy z nas pamięta działania zbrojne mamy, usiłującej rano nakarmić malucha znienawidzoną przez niego owsianką. Wszyscy mówili, że jest zdrowa i pożywna. I mieli rację. Żywieniowcy przekonują, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w codziennym jadłospisie. Pomaga kontrolować uczucie głodu w ciągu całego dnia i zmniejsza prawdopodobieństwo późniejszego przejadania się. Teraz oprócz owsianki mamy do wyboru całą gamę pożywnych i łatwych do przygotowania płatków śniadaniowych, muesli i otrębów. Jeśli zjemy płatki śniadaniowe z mlekiem lub jogurtem, możemy mieć pewność, że taki posiłek pozytywnie wpłynie na nasz organizm. Początek w głowie

Niskokaloryczny batonik czy łyk czerwonej herbaty? Co wybrać jako skuteczną broń w walce ze zbędnymi kilogramami? Cokolwiek jednak wybierzesz, pamiętaj: odchudzanie zaczyna się w głowie. Jeśli powiesz sobie: „Jestem szczupła!” – szczupła na pewno będziesz.